Diferansiyel Denklem

Konusu 'Hatalı veya Tekrarlanmış Sorular' forumundadır ve berk97 tarafından 31 Ekim 2017 başlatılmıştır.

Yüklüyor...
  1. berk97

berk97 Yeni Üye

Beğenileri:
    0
    2y'-x/y+x^3cosy=0 hocam merhabalar bu soruyu cözemedim yardım edermisiniz

2. Benzer Konular: Diferansiyel Denklem
    Forum Başlık Tarih
    Akademik Soru Çözümleri ve Kaynakları 2. Mertebeden Lineer Diferansiyel Denklemler (5 Soru) Pazar 11:51
    Akademik Soru Çözümleri ve Kaynakları Diferansiyel Denklemler (5 Soru) 11 Kasım 2017
    Akademik Soru Çözümleri ve Kaynakları Diferansiyel Denklemler (6 Soru) (Biri çözülemedi) 9 Eylül 2017
    Akademik Soru Çözümleri ve Kaynakları Diferansiyel Denklemler (4 Soru) 5 Temmuz 2017
    Akademik Soru Çözümleri ve Kaynakları Diferansiyel Denklemler (4 Soru) 20 Haziran 2017

3. Honore

Honore Yönetici

Beğenileri:
    264
    Meslek:
    Müh. (Elk./Bilg.)
    Çok uğraştım ama çözemedim. Başka forumlara sormanız iyi olur. Burada belki bir bilen çıkar ümidiyle soruyu sabitliyorum.
  4. Honore

Honore Yönetici

Beğenileri:
    264
    Meslek:
    Müh. (Elk./Bilg.)
    Sayın hocamız Doç.Dr. Şamil Akçağıl'ın açıklaması aşağıdadır. Sorunun bu yazılışının doğruluğundan eminseniz ve kaynağını da belirtebilirseniz ona göre tekrar yorumlanabilir.

"... denklemin elementer bir çözümü yok malesef. Denklem uygun değişken değiştirme ile özel tipten bir diferansiyel denkleme dönüşüyor ancak bu denklemin de genel bir çözüm yolu yok literatürde bildiğim kadarıyla. Riccati denklemi gibi bazı özel durumları için çözüm var.
    Muhtemelen soruda bir yazım yanlışı var. Eğer soruyu soran arkadaş sorunun bu şekilde olduğuna emin ise o zaman kaynağına bakar ve tekrar yorum yaparız. Selam ve sevgiler.
    "

Soru, aksi tespit edilene kadar "Hatalı Sorular" bölümüne taşınmıştır.
    ---
    Soruyu gönderen, ilgisizliğinden dolayı 06 Kasım 2017 tarihinde forumdan atılmıştır!
    Son düzenleme: 6 Kasım 2017

Sayfayı Paylaş