FATİH Projesi

Konusu 'Ivır Zıvır Sorular - Sohbet (Trivial Questions - Chat)' forumundadır ve Aykan tarafından 6 Şubat 2012 başlatılmıştır.

Yüklüyor...
  1. Aykan

Aykan Yeni Üye

Beğenileri:
    4
    Ynt: FATİH Projesi

Bir eğitim sistemi düşünün ki; liseleri dahi öğrencilerine akademik bir eğitim veremediklerini kabullenerek son sınıfın ikinci dönemi onları dershanelerinin koynuna salıyorlar ve bu devletin bakanlığının onayı ile oluyor.
  2. Cem

Cem Yönetici Yönetici

Beğenileri:
    511

İşte durum içler acısı. Geçen bir lise talebesinin matematik defteri elime geçti.

Tam bir rezâlet, hiçbir şey yok. Şüphelendim defter tutuyor musun dedim gerçekten, tutuyorum dedi. Bu çocuk tabiî ki dershâneye gidecek, isterse gitmesin!
  3. Aykan

Aykan Yeni Üye

Beğenileri:
    4

Ben size şöyle söyleyeyim; durumumuz kötü sayılmaz ama aileme yük olmamak adına hayatımda hiç özel ders talep etmedim. Almadım da. Öyle matematik öğreneceğim ablam dayım amcam da yok... Dershanede kafasıyla da insan anca teste yönelik öğreniyor. Matematiğe dair ne öğrendiysem (tanıdığım on küsür hoca içinden iki tane hocamı tenzih ediyorum) kendi araştırmalarım, uzun taramalar neticesinde elde ettiğim kaliteli kaynaklar ve işin test kısmından çok bilimsel yanına meraklı arkadaşlarım sayesindedir. Türk eğitim sistemine karşı herhangi bir minnet duygusu beslemiyorum. Hayatımdaki üç hocamı tenzih ederek şunu rahatça söyleyebilirim ki 12 yılda milli eğitim camiası bana bir toplu iğne başı katmamıştır. Varın öğrenmeye istekli olmayan insanlara ne katabileceğini siz düşünün...
  4. Cem

Cem Yönetici Yönetici

Beğenileri:
    511

O zaman buradan ayrılma Aykan. Eşe dosta tavsiye et.
  5. Aykan

Aykan Yeni Üye

Beğenileri:
    4

Ederim tabî... Elimden geldiğince insanlara yardımcı olmaktan büyük zevk alıyorum bir yandan da kendi açıklarımı gideriyorum. Sırf arkadaşı onu geçmesin diye bildiğini gizleyip başkalarına yardımcı olmaktan kaçınan insanlar varken inadına da herkese yardımcı olmaya çalışacağım :)

Sayfayı Paylaş