FORMÜLLER-Doğal Sayılar,Tam Sayılar,Bölme Bölünebilme,EBOB-EKOK

Konusu 'Doğal Sayılar,Tam Sayılar,Bölme Bölünebilme,EBOB-EKOK' forumundadır ve Bora tarafından 7 Ağustos 2009 başlatılmıştır.

Yüklüyor...
  1. Bora

Bora Yönetici Yönetici

Beğenileri:
    343
    Meslek:
    Öğretmen

2. vanGogh

vanGogh Yeni Üye

Beğenileri:
    2
    Ynt: FORMÜLLER-Doğal Sayılar,Tam Sayılar,Bölme Bölünebilme,EBOB-EKOK

1) a ve b doğal sayı ise;
    a . b = okek(a,b) . obeb(a,b)

2)a ve b aralarında asal ise;
    obeb(a,b) = 1

3)a ve b aralarında asal ise;
    okek(a,b) = a . b

şimdilik aklıma gelenler bunlar :)
  3. moonfairy1974

moonfairy1974 Yeni Üye

Beğenileri:
    0
    kısa yollar

arkadaşlar öncelikle herkese merhaba !!!
    benim özellikle aradığım şey dershane öğretmenlerin kullandığı o kıs yollar ... hani tüm konularda pratik çözümler oluyor ya hani onları birarada bulabileceğim bir site tavsiyeniz var mı ....?yani bana o pratik çözümler lazım .öğrencilerim hep o kısa yollardan soruyorlar bana ama o kadar zaman olmuş ki onları ünv. ye girerken kullandım . sonra üniversitede ispat falan derken hak getire kısa yollar .. nerdeyse kısa yoldan nefret eder hale geldik ama öğrencilerin ihtiycı oluyor ...bilen varsa lütfeeeeeeeeeeeen!!!!!
  4. Bora

Bora Yönetici Yönetici

Beğenileri:
    343
    Meslek:
    Öğretmen
    Ynt: kısa yollar

Hocam soruları çözerken genelde kısa yolları kullanmaya çalışıyoruz zaten...Bu yüzden kısa yolların tümünün bulunduğu bir yer bulamazsınız...Ama sitemizi takip ederseniz eminim ki birçok şey öğreneceksiniz(Kısa yollar, farklı çözümler vs...)Ben bir çok şey öğrendim.Hem hocalarımdan hem de öğrencilerimden.

Bende devlette öğretmenlik yapıyorum ama dersanedeki öğretmenlerin benden daha fazla kısa yol bildiğini düşünmüyorum.Önemli olan kendinizi yetiştirmenizdir.Yoksa ister istemez köreliriz.Kısa yolları hazır aramayın, siz bulun.Ben size 1000 Tl. versem hiç değeri olmaz ve 1 günde harcarsınız.Ama 1000 TL yi siz kazanırsanız çok değerli olur ve harcarken düşünürsünüz.

Hazır bilgi çabuk unutulur.
  5. Cem

Cem Yönetici Yönetici

Beğenileri:
    543
    Ynt: FORMÜLLER-Doğal Sayılar,Tam Sayılar,Bölme Bölünebilme,EBOB-EKOK

Öğrencilerin her isteği yerine getirilmez Hocam. Bizim sitede her türlü yol vardır!..

Meselâ sitemizde çalışılan şu soru:
    [​IMG] ifadesinin açılımında sabit terim 240 olduğuna göre, [​IMG] sayısı kaçtır?

Pratik Çözüm:

Sayfayı Paylaş