Soru Lineer Dönüşüm

Konusu 'Akademik Soru Çözümleri ve Kaynakları' forumundadır ve lisematçı tarafından 27 Mayıs 2020 başlatılmıştır.

Yüklüyor...
  1. lisematçı

lisematçı Yeni Üye

Beğenileri:
    1
    arkadaşlar nasıl çözücem bu soruyu valla 2 gündür uğraşıyorum kalem oynatamadım lütfen yardımcı olun kafayı yiycem en sonunda ya lineer.PNG

2. Benzer Konular: Lineer Dönüşüm
    Forum Başlık Tarih
    Akademik Soru Çözümleri ve Kaynakları Birinci Derece Lineer Diferansiyel Denklem Uygulaması-Sabitin Değişimi ve Değişken Dönüşümüyle Çözüm Pazar 16:09
    Akademik Soru Çözümleri ve Kaynakları 2. Dereceden Değişken Katsayılı Lineer Olmayan Diferansiyel Denklemin Bernoulli Denklemine Dönüşümü Cumartesi 13:47
    Akademik Soru Çözümleri ve Kaynakları Birinci Mertebeden Lineer Diferansiyel Denklemde İntegrasyon Çarpanı ve Değişken Dönüşümüyle Çözüm 7 Kasım 2020
    Akademik Soru Çözümleri ve Kaynakları Yüksek Mertebeden Lineer Olmayan Diferansiyel Denklemlerde y' = p Dönüşümü 30 Ağustos 2020
    Akademik Soru Çözümleri ve Kaynakları Euler - Cauchy Diferansiyel Denkleminden Sabit Katsayılı Lineer Diferansiyel Denkleme Dönüşüm 14 Ağustos 2020

3. Honore

Honore Yönetici Yönetici

Beğenileri:
    617
    Meslek:
    Müh. (Elk./Bilg.)
    Amatörce ve bildiğim kadarıyla yardımcı olmaya çalışayım, ama başka forumlara veya varsa ilgili Facebook gruplarına da göndermeniz iyi olur.

Tanım Uzayı: R^2, Değer Uzayı: R^2
    T(x, y) = (x + 2y, x - y) = (0, 0) olmasını yani doğrusal dönüşümün sonucunun sıfır olmasını sağlayan girdiler, doğrusal dönüşümün çekirdeğini (kernel) meydana getirir. O halde, x + 2y = 0 ve x - y = 0 eşitliklerini sağlayan x = y = 0 değerlerine göre;
    Çekirdek = Kernel(T) = { (0, 0) } olur.

Dönüşüm matrisi elemanter satır işlemeleriyle eşelon forma getirilirse Görüntü = Range(T) uzayı bulunur.
    https://i72.servimg.com/u/f72/19/97/10/39/gzrznt10.png

https://i72.servimg.com/u/f72/19/97/10/39/koordi10.png
    2c1 + c2 = 1, 3c1 - c2 = -3 denklemlerinden c1 = -2 / 5, c2 = 9 / 5 bulunur.
    Soruya göre c1 = xs ve c2 = ys diye anlıyorum.
    Bora. bunu beğendi.
  4. lisematçı

lisematçı Yeni Üye

Beğenileri:
    1
    çok teşekkür ederim hocam,sağ olun çok yardımcı oldunuz
    Honore bunu beğendi.
  5. Honore

Honore Yönetici Yönetici

Beğenileri:
    617
    Meslek:
    Müh. (Elk./Bilg.)
    Rica ederim, dediğim gibi herhangi bir öğretmenlik niteliğim yok, eskiden yüzeysel aldığım bir dersti ve ancak bildiğim kadarıyla yardımcı olmaya çalıştım. Kolay gelsin, iyi çalışmalar.
  6. lisematçı

lisematçı Yeni Üye

Beğenileri:
    1
    hocam burada yT hangisi oluyor tam olarak

Sayfayı Paylaş