Seneye YGS-LYS sınavına hazırlanacağım moralim bozuk!

Konusu 'EĞİTİM-ÖĞRETİM' forumundadır ve MTOLGA tarafından 17 Temmuz 2010 başlatılmıştır.

Yüklüyor...
  1. MTOLGA

MTOLGA Yeni Üye

Beğenileri:
    0
    Sizi baya bir geçmişe götüreceğim ama kusura bakmayın.:)Mümkün olduğunca kısa olucak:D

İlkokulda okulun tembel ama zeki öğrencisiydim.Ortaokul döneminde hiçbir şeyi umursamamaya başladım.Herkes rekabet içine girmişti ve arkadaşlığın yalan olduğunu gördüm. Sınıftaki birçok kişi beni teker teker geçmeye başladı. 6. sınıftayken 1 hafta 4-5 oyun bitirdiğim oldu. Karne yinede kötü değildi. 7 sınıfta iyice vasatlaştım ailem karneyi görünce şok oldu. 8. Sınıfta ilk defa dershaneye gönderdiler(Asla ne aileme ne hocalarıma nede çevremdekilere bir ayıpım oldu.)8. sınıfta en yakın arkadaşımla borç yüzüne hasım olduk. Çocuk sürekli bana bulaşıyor birşey yapamıyordum.Babası okulda öğretmen ve disiplin kurulu başkanıydı.Strese sokuyordu.2006 OKS Dönemi Neyse 8. sınıfta dershanenin deneme sınavına girdim tam bir fiyasko dumur olmuştum 39 net vardı.En yüksekde 100 üzerinden 68 net idi.Ancak 4. ve 5. sınıfta sbslerde fark attığım insanlar farkı kapatıp beni geçmişti.Hedefim onların olduğu sınıfa ulaşmaktı. Basit periyotlarla çalışarak hocaları dinleyerek kendimi iyi motive ettim. Dershane 1.si 92 gibi bir net yaparken ben 70lerde yapmaya başlamıştım. 3 aylık bir süre içinde olmuştu bu olay.Dershanenin Taramalarında en üst sınıftakilerle dalga geçiyordum.Diyebilirim kontenjan full olduğu için öğlenci grubundan sabahcı grubuna geçemiyorduk. Biyoloji,Kimya,Tarih,Türkçe dallarında hocaların en güvendiği isim olmuştum.Arkadaşlar şok içindeydi. Bizim dershanenin en iyi sınıfı bizim okulda benle aynı sınıftaki çocuklardı. Bunu duyan eski arkadaşım yeni hasımım çağlar bana iyice kafayı taktı diğerleri bana bulaştırdı.(Kısa keseceğim için yazamıycam o sorunu son 2 ay içerisinde çözmüştüm.)Okulda Sınav kağıdını en erken kim vericek diye yarışma yapıyorduk.Fen derslerinde ben veriyor ve en yüksek notu ben alıyordum.Ancak sorun matematikti 6. sınıftaki hocam beni öyle bezdirmiştiki nefret etmiştim o dersten Tahta fobimde olduğu için dersi başarılı bir şekilde yapsam bile tahtaya çıktıktan sonra bir inanç eksikliği hissedip o dersten soğuyordum sadece matematik için geçerli,(Bundan önce Als sınavı sonuçlarında iyi bir azar yerim.Kazanamam 1küsür puanla kara kaçar)Dershanede birgün zorunlu etüt vermişler hiç daha almamıştım almak mecburiymiş.Fizikten vermişler kitap bomboş hoca bir azarladı şok olursunuz.Sonra Zeka küpüydü yayınlarımız Eve gidip kitabın konu anlatımını tamamladım.Hiç soru çözmedim bizim dönemin bir korkusuda Zaman Oks denemeleriydi. Dershane 1.si 80lerde yapar ben 86 netten aşşağı düşmem. Sabahcı dönemi çıldırır.(Öğlenci grubuyla sabahcı grubu arasında 6 derecelik fark vardır.Benim sayemde 3 dereceye inmişti)Kopya çekiyor falan derler.Çevremdeki herkesin bana güveni sonsuz ailemin güveni 0'dır.Tolga akıllı uslu iyi olduğu için herşeyi yapmak zorundadır yoksa o suçludur.Tolga hiç kimseden fazla bilmez diye düşünürler.Oks dönemi gelmiş gireceğim okulun ismi yazıyor.Babamla git dediler gidip bulamadı kavga etti sonra elime 4 tane minimum 10 kilodan ağır karpuzları verdi.Taşıyamıyorum kollarım kopacak.Baba taşaıyamıyorum dedim defalarca ne var dedi sinirlendim attım karpuzları kendisi götünü kaldıramadı.Ben eve gidip abimle okulu buldum.Sınava girmeden 2 gün önce annemle babam beni sıkıştırıp bu çocuk hiçbir yeri kazanamayacak dediler.Babam o gün ilk defa beni dövdü.Sonraki gün sınav için su ve yiyecek aldık abimle.Sonra sınava girdim.Normal denemelerde Türkçe ve Tarih 21.67 nin altına düşmez matematik zaman denemeleri hariç 20nin üstüne çıkmazdı.Moralim bozuk olduğu için Olips şekerdir,Biskrem incirlidir,didodur sudur yedim arada.Çözdük çıktık sonra.Bizim dershanenin iyi öğrencilerinden biri benimle aynı okulda sınava girmiş gittim sordum.Sınav nasıl fen çok kolaydı dedim çocuk fen mi? dedi.Neyse sonra sonuçlar açıklandı.

Türkçe 19.67 Fen 23.67 Mat 8.67 Sosyal 19.67 idi.Benim için beklediğimden Tr ve Sos düşük gelmişti.Ancak Emeğimin karşılığı olarak fizikten sadece 1 yanlış yapmıştım. Diploma notum 4.30 falandı.Zamanında çalışmadığım vede asla kopya çekmediğim için böyle gelmişti.(O dönem Son 8 yılın Oks sorularını çözmüştüm oda işe yaradı)368küsür puan yaptım.Açıklandığı gün matematik hocam aradı dershaneden Atatürk tutuyormu dedi.Şok oldum annemgilin inançsızlığı beni yıkmıştı.Dahası kayıt yaptıracağımız dönem babam boşverin anadolu lisesini şu aşağıdaki meslek lisesine gönderelim uğraşmayın dedi Abimi okul velim olarak gösterip kayıt yaptırdık.bizim dönem 360 ile alan okul geçen dönem 430 ile aldı.Sorun şuki onlara sorulan sorulardan okuldan herhangi bir kişi full çekebilir.Neyse Okul yeniydi ilk öğrencisi ben olucaktım.Geldik şansa okulun en vasat sınıfına önceki dönemde hocalarımız bizi yanlış bilgilendirmişti.Liseye geçerseniz herşey rahat olur yatarsınız dediler,ilk sene ve 2. sene fiyaskoydu.2.sene okul 1. ile aynı sınıftaydım ve dershanedede aynı sınıfta idim.Çocuk asosyalin önde gideni millete sms çekip duruyor.Dayanamayıp ortamı kurdum zaten dershanede sınıfa düştüğüm kişiler meşhur eski dershanemin en iyileri ve benim eski arkadaşlarımın arkadaşları neyse farketmez.O velet asosyal olduğu için övüp durdum millet birşey sandı.L2 de bir yazılım iyiyse diğeri kötüydü.Çünkü önümdeki angut(Okulun serserisi konuşmuyorum diye rahatsız ediyor.)Dersi dinlememi engelledi.L3 oldu sınıf değiştirdim.İlk yazılılar mükemmel millet dışladı.Ama o inek gibi çalışanların yapamadıkları soruları adam gibi dinleyip yapanlardanım.Bu sınıftada az kalsın arkadaş kurbanı oluyordum.Resti çektim dersleri düzelttim.Her sene ailem kitap alalım soru çözücem dediğimde seneye seneye para yok seneye diyip durdu soruda çözemedim.Dershanede bu sene en iyi 2. sınıftaydım. arkadaşlarım en üst sınıftaydı.Sorun şuki millet kopya çekip orada dururken anlımın akıyla o sınıftaki 3-5 kişiyi geçebilmeme rağmen üst sınıfa almadılar.Dershanede hocaların zor diye sordukları çoğu soruyu sadece ben çözdüm yine matematik hariç(dahilde sayılabilir.göz attığım konu aklıma iyi yatıyor.)

Bu sene yazın ders çalışıyorum.Moralim bu yüzden bozuk kendim bir yalan attım.Geçtiğim insanların beni geçeceğini düşünüyorum.

Lise2den başladım. Matematikten 3 konu Kimyadan 3 konu Biyolojiden 3 konuyu hakladım diyebilirim.Millet fen derslerinde nasıl bu kadar iyisin dediklerinde günde 400 soru çözüyorum diyorum.Ancak imkansız.80 soruda full çıkarıp veya soruda hata buluyorum.Konu anlatımına çalışıp diğer derse geçiyorum.L2 bitince hiç hatırlamadığım L1 e geçeceğim.Sorun şuki dershane 23 ağustosta açılıyor.Benim en iyi sınıfa düşmem lazım. L3 ten hangi konulara çalışmalıyım.Herkes benim gibi ders çalışıyor düşüncesindeyim.Ankara fendeki yakın arkadaşım öyle düşünmememi söyledi ancak az güven vermenize ihtiyacım var inanç eksikliği oluştu bende.
    :( :-\

2. Benzer Konular: Seneye YGS-LYS
    Forum Başlık Tarih
    Resim Dosyaları veya Bağlantı Adresleri (linkleri) Silinmiş Sorular ve Çözümler FEM YGS-LYS Geometri (2010Baskısı) 26 Temmuz 2010
    Rehberlik YGS-LYS Puan Hesaplama-Excel 19 Ocak 2010
    SOHBET - Ivır Zıvır Sorular YGS-LYS-KPSS (Ösym sınav takvimi, başvuru tarihleri ve sınav Ücretleri açıklandı 21 Ekim 2009

3. bayındır

bayındır Yeni Üye

Beğenileri:
    3
    Ynt: Seneye YGS-LYS sınavına hazırlanacağım moralim bozuk!

anladığım kadarıyla sende aile ve dolayısıyla çevreden kaynaklanan bi güvensizlik aynı zamanda kendini gösterme duygusu hakim bu yüzden çeşitli psikolojik bulantılara girip çıkıyorsun (bu bendede vardı)
    öncelikle kendini birilerine kanıtlama isteğin güzel lakin güvensizlik bir kişi için belkide en büyük sorundur bunu atlatmaya çalış
    şu anda belkide çoğu konuyu biliyorsun ama arakadaşlarım benden daha çok biliyor duygusuna kapılıyorsun aslında bu da güzel birşey seni daha çok motive eder daha azimli olursun tecrübeliyim ondan söylüyorum
    şunu söyleyeyim yazın çalıştığın dersin sana büyük katkısı olacaktır ileride rahat etme açısından ayrıca önerim yazın ilk olarak tabi sen kendini daha iyi bilirsin ama ygs matematiği halletmendir. Eğer lys matematikten bitireyim dersen temel matematik konuları ki bunlar ygs matematik olur yani lise 1 konuları başına bela olur sonrakileride anlamazsın bir zincir misali düşün bir halkası gelmedimi inan ötekide olmuyor :)

Bu arada özellikle matematikte gelişmek istiyorsan sorumvar.net'i bırakma çok kaliteli hocalar etrafında ilerleyen bir forum yararını göreceksin ;)
  4. MTOLGA

MTOLGA Yeni Üye

Beğenileri:
    0

Oncelikle okudugunuz icin ve zaman ayirdiginiz icin tesekkur ederim.Gercekten durumum sizin dediginizden farksiz Oksde yasadigim olaylari ygs ve lys doneminde yasamaktan korkuyorum bu sure icinde rakiplerime yetisememe endisesi var.3 haftada 9 konu hakladim kendimi herkesten az calisiyor goruyorum.Ygs mat aklimdan cikmiyor degil.ygs mata gcp acaba L3e tekrarmi donsem iyi olur ilk denemede iyi yapmam lazim.Birde siteden nasil yararlanacagimi cozemedim soru sormayi dusunuyorum ancak yapabildigimiz baska birsey yokmu inanin bir dakika bile onemli benim icin zamanim yetmiyecek korkusu cok buyuk
  5. coşkun

coşkun Yeni Üye

Beğenileri:
    0

15 GÜN DİNLEN SONRA MAT 1 KONULARINA ÇALIŞMAYA BAŞLA.
    ÇÖZEMEDİĞİN SORULARI SOR.
    ARADA ZATEN EK BİLGİLER DE ALACAKSINDIR SORUYLA BERABER.
    15 GÜN TATİL BOYUNCA İSTERSEN BELİRLEDİĞİN BİR KONU HAKKINDA TEST ÇÖZEBİLİRSİN...
    BENCE...
  6. virs

virs Yeni Üye

Beğenileri:
    3

Sayfayı Paylaş