Çözüldü toplam sembolü

Konusu 'Toplam ve Çarpım Sembolü,Diziler ve Seriler,Matris ve Determinant' forumundadır ve Cem tarafından 9 Ocak 2009 başlatılmıştır.

Yüklüyor...
  1. Cem

Cem Yönetici Yönetici

Beğenileri:
    498
    Yale Üniversitesi' nden:

2+3+(4/3)+(8/9)+(16/27)+..............sonsuz toplamı kaçtır?

UYARI:Soru düzeltilmiştir.

2. Benzer Konular: toplam sembolü
    Forum Başlık Tarih
    Toplam ve Çarpım Sembolü,Diziler ve Seriler,Matris ve Determinant Toplam Sembolü - Sonsuz Terimli Seri - Basit Kesirlere Ayırma İşlemi 24 Şubat 2024
    Doğal Sayılar,Tam Sayılar,Bölme Bölünebilme,EBOB-EKOK Toplam Sembolü - Modüler Aritmetik - Bölünebilme - Programlama 18 Şubat 2024
    Toplam ve Çarpım Sembolü,Diziler ve Seriler,Matris ve Determinant Üstel Fonksiyon - Dikdörtgende Alan - Toplam Sembolü ve Geometrik Seri 30 Aralık 2023
    Toplam ve Çarpım Sembolü,Diziler ve Seriler,Matris ve Determinant Trigonometrik Denklem-Toplam Sembolü-Geometrik Seri-İkinci Derece Denklem-Kareköklü Sayılar 8 Ağustos 2023
    Toplam ve Çarpım Sembolü,Diziler ve Seriler,Matris ve Determinant Dizi - İkinci Derece Denklem - Toplam Sembolü - Rasyonel Kesirlere Ayırma 12 Ocak 2023

3. Bora

Bora Yönetici Yönetici

Beğenileri:
    327
    Meslek:
    Öğretmen
    Ynt: toplam sembolü

Bizde çözebilir miyiz..Yoksa öğrencilere özel mi :)
  4. Cem

Cem Yönetici Yönetici

Beğenileri:
    498

Yok yok Hocam, umumî sormuştum, farketmez; çözebilirsiniz. Zaten öğrencilerin çözebileceğini zannnetmiyorum. :)
  5. Bora

Bora Yönetici Yönetici

Beğenileri:
    327
    Meslek:
    Öğretmen

2nin karesi / 3 parantezine alıp..Seri toplamını bulsak...2/3 < 1 olduğundan 4/3 . 1/(1-2/3) ten sonucu 4 buluyorum ama..çok kolay oluyor o zamanda..Yale e yakışmaz :)
  6. körfezfenli

körfezfenli Yeni Üye

Beğenileri:
    0

Sayfayı Paylaş