Çözüldü X Y koordinat sisteminde 20 noktanın merkezi

Konusu 'Diğer' forumundadır ve caglayan45 tarafından 31 Mayıs 2020 başlatılmıştır.

Yüklüyor...
  1. caglayan45

caglayan45 Yeni Üye

Beğenileri:
    3
    Bir proje üzerinde çalışıyorum elimde 20 adet koordinat bulunmakta ve bunların merkezini(orta noktasını) bulmam gerekiyor. İnternette biraz araştırma yaptım fakat işime yarar bir şeyler bulamadım. Yardımcı olabilirseniz sevinirim.

Ekli Dosyalar:

• ssss.PNG
      ssss.PNG
      Dosya Boyutu:
      12,9 KB
      Görüntüleme:
      13
    Son düzenleme: 31 Mayıs 2020

2. Benzer Konular: koordinat sisteminde
    Forum Başlık Tarih
    Akademik Soru Çözümleri ve Kaynakları Çift Değişkenli Fonksiyonlarda Kutupsal Koordinatlara Dönüşümle Limit (3 Soru) Dün 13:12
    Akademik Soru Çözümleri ve Kaynakları Kutupsal Koordinatlarda Yay Uzunluğu 21 Haziran 2020
    Diğer Kartezyen Koordinatlardan Silindirik ve Küresel Sisteme Dönüşüm 1 Nisan 2020
    Düzlem ve Uzay Analitik Geometri Koordinat Eksenlerinin Ötelenmesi - Trigonometri 6 Haziran 2019
    Akademik Soru Çözümleri ve Kaynakları Kutupsal Koordinatlarda Yay Uzunluğu (YKS Kapsamında değil) - Trigonometrik İntegral ve Türev 10 Mayıs 2019

3. Honore

Honore Yönetici Yönetici

Beğenileri:
    571
    Meslek:
    Müh. (Elk./Bilg.)
    Anladığım kadarıyla Medyan (ortanca) değeri bulmanız lazım ve bu da veriler sıralandıktan sonra Excel'de aşağıdaki gibi kolayca hesaplanabilir ama emin olmak için başka forumlara veya varsa ilgili Facebook gruplarına sormanız iyi olur.
    https://i.ibb.co/MDpHpyk/Medyan.png
    caglayan45 bunu beğendi.
  4. caglayan45

caglayan45 Yeni Üye

Beğenileri:
    3
    cevabınız için teşekkürler ben soruyu iyi yansıtamamışım soru bu 20 noktanın ağırlık merkezi olacakmış ve çözüm buldum teşekkür ederim.
    Honore bunu beğendi.

Sayfayı Paylaş