YGS sınavında başarılar

Konusu 'EĞİTİM-ÖĞRETİM' forumundadır ve Bora tarafından 6 Nisan 2010 başlatılmıştır.

Yüklüyor...
  1. Cem

Cem Yönetici Yönetici

Beğenileri:
    272
    Ynt: YGS sınavında başarılar

Çok basit sorular,haddinden fazla. Bunun birkaç kademe-derece zorlaşması gerek.

Asal sayının gözünü çıkarmışlar, bunu yapan-hazırlayan muhtemelen bir Prof'dur. Sorsana bir "bölme" veya "bölen sayısı"...
    Koskoca ülkeyiz diyoruz ama şu ünüversite sınavımıza bakın; komik.

Meselâ Japonya'da yapılan sınavı gördünüz mü bilmiyorum; buradaki benim diyen öğrenci zor kazanır. Ama adamlar teknoloji-mühendislikte 1 numara, var mı onlarınki gibi elektronik bilgisi veya mühendisliği olan; eee, bu başarının bir alt yapısı olsa gerek, bu da ilk başta sınavlarla başlıyor diyebiliriz.

Bizden inşaat mühendisi oluyor adam, yaptığı bina 6 lık depremde göçüyor. Adam yol yapıyor; asfalt 2 gün sonra dökülüyor; bende çukurlardan kaçacağım diye atla karayı seçiyorum. İşte aradaki fark, "ne ekersen onu biçersin" demiş atalarımız; onu biçmeye devam ediyoruz ve edeceğiz.:)
  2. hakandogan

hakandogan Yeni Üye

Beğenileri:
    0

mesele zorluk kolaylık değil mantık olarak baktımm..japonya da yapılan sınavı burdaki zor kazanır doğrudur lakinn burada eğitim almış öğrenciyi orda eğitim almış öğrenciyle karşılaştırıp değerlendirmek ne kadar sağlıklı olur orası tartışılır...bu öğrencilerden değil ülkemizdeki eğitim sisteminden kaynaklanıyor ki siz diyorsunuz koskoca ülkemizin prof ları trajikomik bir hata yapıyorsa öğrencilerin hata yapması anormal olmasa gerek...
  3. Cem

Cem Yönetici Yönetici

Beğenileri:
    272

Hakandoğan, kalkmışın bana cevap yazmışsın, ben mevzu anlatıyorum.
    Sana cevaba lüzûm görmüyorum. Hiç münâzara yapacak hâlim yok!