YGS sonuçlarında torpil olabilir mi?

Konusu 'EĞİTİM-ÖĞRETİM' forumundadır ve adnnoky tarafından 11 Mayıs 2010 başlatılmıştır.

Yüklüyor...
  1. adnnoky

adnnoky Yeni Üye

Beğenileri:
    0
    Bi forum sitesinde gördüm..Sizinle de paylaşayım dedim..Yukarıdaki T.C noyu sonuç açıklama sistemine bi girip bakar mısınız...

Moderator Notu:T.C kimlik numarası silinmiştir!!
  2. poweroff

poweroff Yeni Üye

Beğenileri:
    0
    Ynt: YGS sonuçlarında torpil olabilir mi?

22 doğru 17 yanlış :S çok garip LYS lere girebilir falan.fakat tam yorumu nedir bilmiyorum mail atmak lazım
  3. Matematix

Matematix Yeni Üye

Beğenileri:
    1

Neyseki boşuna çlışmamışız :)

YGS’de Kafa Karıştıran Puan Kartı

2010 YGS sonuçları incelendiğinde ortaya çok çarpıcı sonuçlar çıkıyor. Öğrencinin puan incelendiğinde sadece Türkçe sorularını yanıtlayan bir aday, sadece Türkçe’de değil tüm testlerde yüz binlerce adayı geride bıraktı...

Söz konusu durumun bir yanlışlık mı yoksa özel durumu olan adaylar için farklı bir puanlama mı olduğu ÖSYM’nin incelemesinden sonra ortaya çıktı.

Puan kartını bu haliyle görenler, kesinlikle bir hata olduğunu ısrarla savunsalar da yapılan inceleme, ortada bir yanlışlığın değil, eksik bilgilendirmenin olduğunu ortaya koydu.

ÖSYM Başkanı Prof. Dr. Ünal Yarımağan, söz konusu puan kartının, görme özürlü bir adaya ait olduğunu ve onlara özel bir değerlendirmenin yapıldığını belirterek şöyle konuştu:

Adayın sadece Türkçe’de değil tüm testlerde doğru ve yanlışları var. Görme özürlü adaylar, şekilli soruları cevaplamadıkları için, kafa karışıklığına neden olmasın diye Türkçe dışındaki doğru ve yanlış sayılarını vermiyoruz. Verildiğinde bu kez de kıyaslamalar yapılarak, onun üzerinden yanlış yorumlar yapılabiliniyor.

Bundan sonraki sınavlarda, puan kartlarının altına not düşmemiz en doğrusu olacaktır.

Ortada bir yanlışlık ya da kasıt bulunmuyor. Sadece eksik bilgilendirme var. Bunu da telafi edeceğiz…
    http://www.abbasguclu.com.tr/egitim/ygsde_kafa_karistiran_puan_karti.html

Alıntıdır!
  4. Cem

Cem Yönetici Yönetici

Beğenileri:
    272

Her şey olabilir bu ülkede, olmaz diye bir şey yok.
  5. superkiz

superkiz Yeni Üye

Beğenileri:
    0
    Arz-ı Halim

Facebookta gördüm her yerde var kimdir nedir necidir bilmiyorum eğer şu resim doğruysa ben bunu yanlarına kar bırakmam bırakamam biz burda alın teri dökelim onlar işi yürütsünler saman altından Cem ve Bora Hocam ben şikaet dilekçesi yazacağım benim üslubum biraz serttir öyle uygun konuşmasını bilemiyorum nasıl dilekçe yazayım ne diyim şimdi ben bu ösymeye bana biraz yardımcı olabilir misiniz?Diğer arkadaşlar da yazarlarsa çok iyi olur lütfen sessiz kalmaylım. ben zaten bu durumu Yılmaz Özdil Abiyi de açtım kendisi yarın inşallah cevap yazr sizden de ayrdım istiyorum

T.C Kimlik No Silinmiştir!!

Sayfayı Paylaş