YGS sonuçlarında torpil olabilir mi?

Konusu 'EĞİTİM-ÖĞRETİM' forumundadır ve adnnoky tarafından 11 Mayıs 2010 başlatılmıştır.

Yüklüyor...
  1. Matematix

Matematix Yeni Üye

Beğenileri:
    1
    Ynt: Arz-ı Halim

Diğer başlıkta da belirttim sanırım öğrenci özürlüymüş falan bişeler var tabi olmama durumuda var bilemiyorum googleda araştır bu konu gündemde :s
  2. adnnoky

adnnoky Yeni Üye

Beğenileri:
    0
    Ynt: YGS sonuçlarında torpil olabilir mi?

internette karşıma ilk çıkan yorum babasının bi siteye yazdığı yorum..

-----------------
    YUKARIDA TC KİMLİK NO VERİLEN YILMAZ İLKKER ŞAHİN BENİM OĞLUM. TORPİL FALAN DEĞİL. GÖRME KAYBI OLDUĞU İÇİN BAZI SORULARDAN ( ŞEKİLLİ SORULARDAN)MUAF TUTULDUĞUNDAN VE TÜRKÇEDEN MUAFİYETİ OLMADIĞI İÇİN TÜRKÇE HARİCİ BÖLÜMLERDEKİ NETLERİ BELİRTİLMEMİŞTİR. ÖSYM ÖZÜRLÜLER İÇİN DEĞİŞİK DEĞERLENDİRME YAPMAKTADIR. OĞLUM SINAVA ÖZÜRLÜ OLARAK ÜÇ GÖREVLİ GÖZETMEN EŞLİĞİNDE SINAVA GİRMİŞTİR. BAZI SİTELERDE VE FORUMLARDA TORPİLLİ,EMNİYET MD. OĞLU, MİLLETVEKİLİ GİBİ YAKIŞTIMALARDA BULUNULMUŞTUR, BİZ MERSİNDE YAŞAYAN SADE SIRADAN VATANDAŞLARIZ BİLGİLERİNİZE SUNARIZ. SAYGILARIMLA

----------

2. bi yorum ise şu siteden yine babası cevap veriyor

Arkadaşlar Herşeyin Altında İlla Birşeyler Aramanız Mı Gerekiyor ÖSYM'nin Görme Özürlü Vatandaşlara Uyguladığı Özel Bİr Durum Var.Görme Özürlü Arkadaşların Türkçe Hariç Hiçbir Dersten Netleri Gösterilmez.Çünkü Bu Sefer De Bu ADam Körken Gİdip Nasıl Mat Çözdü Gibi Saçma Sapan Lafların Ardı Arkası Kesilmiyor.Şimdi Birçok Kişi Diyecektir Ki ÖSYM'nin Böyle Bir Uygulaması Var Da Bizim Niye Haberimiz Yok Bu Bundan 2 Sene Önce Yakın Bir Görme Özürlü Arkadaşımın DA Başına Geldi.Bu Nedenle HEmen Torpil Yapıldı Falan Filan Diyeceğinize Keşke Biraz Araştırsaydınız.Çünkü Birine İftira Atmak Zor Ama Sonra Yapılan Hatayı Düzeltmek Zordur.En Basitinden Bu Çocuk Diyelim Emniyet Müdürünün Oğlu ve Ona Torpil Yapıldıysa ÖSYM Başkanı'nın Oğlu niye Barajı GEçemedi Adam Kendi Başında Olduğu Bir Kurumda Sözünü Geçiremiyorda Emniyet Müdürü Nasıl GEçiriyor.Lütfen Biraz Enine Boyuna Düşünmeden Sırf Konuya Yazı Yazmak İçin Cevap Vermeyelim....

----------------------------
    Hadi bunlara inanmadınız,saçma sapan geldi bi "resmiyet" yok değil mi

buyrun size resmi yazı...

Bu engelliler yasası.

BEDENSEL ENGELLİ ADAYLARA EK PUAN...

Bedensel özelliklerinde ağır derecede ve sürekli olarak işlev kaybı veya bozukluğu olması nedeniyle eğitim-öğretim hizmetlerinden yeterince yararlanamayan adayları seçme ve yerleştirme işlemleri ÖSYM Yürütme Kurulunun saptayacağı bir yöntemle, engel türü, engel derecesi, puanları ve tercihleri göz önünde bulundurularak yapılacak. Bu durumdaki adaylar bir üniversite veya devlet hastanesinden alacakları sağlık kurulu raporuyla kimlik bilgilerinin yer aldığı engellerine ilişkin özgeçmişlerini ayrıntılı olarak anlatan dilekçeyi ÖSS Aday Bilgi Formuna ekleyecekler.

Raporları ÖSYM’ce kabul edilen adaylar, ayrı salonlarda sınava alınacaklar ve gerekliyse kendilerine “okuyucu”, “işaretleyici” görevliler eşlik edecek.

Ösym'nin engelli vatandaşla ilgili kurallar formda yazıyor.

Bizim vatandaşımız hemen araştırmadan insanlara suç atmayı sever.Önemli olan bilinçli olmak..

(alıntıdır)
  3. Cem

Cem Yönetici Yönetici

Beğenileri:
    272

Yahû bu da saçma; böylesi bir özürü bulunan insanı niçin sınava sokuyorsun ki, bu bir zûlüm kendi başına zaten. Bu tür okumak isteyen insanlara bir kontenjanın yok mu, bu kadar aciz misin yâ ÖSYM?
    Baba'nın bunu dile getirmesi lâzım zirâ?..Çünkü bu insanlarımızın özürü büyük, maksimum kolaylık sağlanmalı.
    İnsanların aklına geliyor tabiî, tabiî olarak. Bunda o kadar da ters bir hâl yok Sayın Baba'mız. Saygılar...:)
  4. Bora

Bora Yönetici Yönetici

Beğenileri:
    235
    Meslek:
    Öğretmen

Bencede insanların aklına kötü şeylerin gelmesi normaldir.Deniliyor ki bilgisayarda optik okuyucudan geçiyormuş kağıtlardaaa , hata olması imkansızmıştaaa...Optik okuyucuda, bilgisayarda insan yapımı şeylerdir.İsterlerse bu bilgisayarı ve optik okuyucuyu hazırlayan insanlar(Bu kadar büyük bir teknolojiyi :) ) " ya bilgisayar şu şu kimlik numaralı dostumuzun netlerini iki katına çıkar, yanlışlarıda ona göre ayarla"  diyebilecek kapasitededirler ve bilgisayar o denileni yapmak zorunda.

Ayrıca;

Böyle birşey olduğunu görmedim ama olmazda diyemem :)

Ve Cem Hocam'a katılıyorum.Görme özürlü bir insanı bu kadar sınava sokmamaları gerekir.
  5. poweroff

poweroff Yeni Üye

Beğenileri:
    0

saçma gelen şu ki türkçeyi full yapsa 1. mi olacak bu arkadaşlar:S yada ilk 1000 falan mı? tercih edebileceği bölümlerden falan da bahsedilmesi gerekliydi bence.. şöyle ki türkçe çözerek sadece matematik fkb dolu bölümde okuması gayet abest kaçar

Sayfayı Paylaş