YGS sonuçlarında torpil olabilir mi?

Konusu 'EĞİTİM-ÖĞRETİM' forumundadır ve adnnoky tarafından 11 Mayıs 2010 başlatılmıştır.

Yüklüyor...
 1. Matematix

  Matematix Yeni Üye

  Mesajlar:
  298
  Beğenileri:
  1
  Ynt: YGS sonuçlarında torpil olabilir mi?

  Gündem :
  ÖSYM’de kafaları karıştırdı
  22 soru yaptı 323 puan aldı, ilk 155 bine girdi! İşte tepki patlamasına yol açan bu durumun sebebi...

  Yılmaz İlker Şahin’in YGS’de 22 soru yapıp rekor puan alması internette tepki patlamasına neden oldu. Ama gerçek sonradan anlaşıldı. Yılmaz İlker Şahin görme engelliydi.

  YGS sonuçlarına göre 160 sorudan sadece 39 Türkçe sorusunun 22’sine doğru 17’sine yanlış cevap veren Yılmaz İlker Şahin’in 323 puan alması ve ilk 155 bin kişi arasına girmesi şaşkınlık yarattı. ÖSYM’nin internet sitesinde yayınlanan sonuçlara göre Yılmaz İlker Şahin, sosyal bilimler, temel matematik ve fen bilimleri testlerinde hiçbir soruyu cevaplamadı. Yapılacak hesaplamaya göre yaklaşık 140 puan alması gereken Şahin, sınavın ikinci aşaması olan LYS’de girecek. Vatan’ın ulaştığı Yılmaz İlker Şahin ise, “Göz retinamda hücre kaybı olduğu için yüzde 10 görebiliyorum. Sınavda bana soruları bir gözetmen okudu. Engelim dolayısıyla şekil içeren sorulardan muafım. Dersanede de sınavlara girmez sınavı evde özel merceğimle soru çözerim. Bana göre sadece matematikte en az 14-15 netim var. Diğer testlerden de bir çok soru yanıtladım. Ben de bu duruma çok şaşırdım. ÖSYM’ye sordum ama bir cevap alamadım. ÖSYM’nin bir açıklama yapması lazım. Çünkü sonuç beklediğimden düşük geldi.” Vatan Eğitim Uzmanı Sadık Gültekin “Bu sonuçlara göre öğrencinin 140 civarı bir puan almalı. Öğrenci özürlüyse bunun belirtilmesi lazımdı” dedi. ÖSYM Başkanı Ünal Yarımağan ise engelli adayların sonuçlarına muaf olduğu alanlardaki doğru ve yanlışları yazmadıklarını söyledi. Yarımağan, “Engelli aday dışında böyle sonuç alan biri çıkmaz” diye konuştu.
 2. superkiz

  superkiz Yeni Üye

  Mesajlar:
  104
  Beğenileri:
  0
  Ynt: YGS sonuçlarında torpil olabilir mi?

  iyi de benim de arkadaşım görme özürlü onun niye netleri aynen yazıo
  bu arada dün ben uğur dündarı kanaldyi falan aradım benden sonra skandal diye yayınladılar haberi çok şaşırdım.abbas güçlüde öyle yazmış :D

Sayfayı Paylaş