PROBLEMLER ''Benim için Tam Bir Problem''

Konusu 'İstek ve Önerileriniz' forumundadır ve kuro tarafından 12 Temmuz 2010 başlatılmıştır.

Yüklüyor...
  1. kuro

kuro Yeni Üye

Beğenileri:
    0
    Bilmiyorum konuyu doğru yere mi açtım ancak buradaki sayın hocalarıma sesleniyorum bu problemler konusunu halletmenin bir yolu var mıdır ?Ne çözersem çözeyim soruların %80 ini yanlış yapıyorum %15 inde fikir yürütemiyorum %5 i belki doğru çıkıyor ne tavsiye edersiniz ? Nereden başlamam gerek ? Ne havuz , ne sayı ne de hareket yok olmuyor deniyorum deniyorum ...

2. Benzer Konular: PROBLEMLER ''Benim
    Forum Başlık Tarih
    SOHBET - Ivır Zıvır Sorular Yıllık Basit Faiz Problemleri (2 Soru) 29 Mayıs 2021
    Sayı-Kesir,İşçi-Havuz ve Yaş,Karışım Problemleri,İstatistik ve Grafik Problemler 21 Mart 2020
    Hareket,Yüzde,Faiz,Sayısal Yetenek Problemleri ve Genel Kavramlar Yüzde Problemleri 5 Mart 2020
    Sayı-Kesir,İşçi-Havuz ve Yaş,Karışım Problemleri,İstatistik ve Grafik Hareket problemleri 4 Mart 2020
    Sayı-Kesir,İşçi-Havuz ve Yaş,Karışım Problemleri,İstatistik ve Grafik Yaş problemleri 29 Şubat 2020

3. Cem

Cem Yönetici Yönetici

Beğenileri:
    273
    Ynt: PROBLEMLER ''Benim için Tam Bir Problem''

%80 bayağı büyük bir rakam. O zaman sorun büyük. Bunun çözümü ise söylemesi kolay, uygulaması zor olacak.
    İlk başta daha çok çalışmanız gerekir, şu kadar çalışıyorsanız ve bununla verim alınmıyorsa daha çok çalışmanız gerekli.
    Sonra, iyi bir hoca gerekli; anlaşılan tek başınıza olmuyor. Bazıları tek başına fazla yardım görmeden bu mevzûları yapabiliyor. Anlaşılan bu cinsten değilsiniz.
    Bu iki ana kriteri uygularsanız performansınız artacaktır. Gerisi teferruattır, bu iki şartın içindedir. Yâni bunlar diğerlerini kapsar.
    Meselâ; 2 sa. mi çalışıyorsunuz, 3 sa olmalı.
    Her şey anlayarak çalışmaya bağlı, tabiî zekâ seviyesi de önemlidir. Zekâ seviyesine bir şey yapamayacağımıza göre, çünkü doğuştandır bu zekâ; varsa vardır, yoksa yoktur. Zekâ, artmaz ve eksilmez. Akıl gidebilir (ve "deli" olunur, malûm).İş çalışmaya kalıyor.

Asıl sorununuz; "yorum" yapamıyorsunuz demek ki, bu "düşünmeyi bilmemek" demektir ve çok tehlikelidir. Bu söylediğimin içinde bildiğini tatbik etmek de (edememek) var. Yâni sorun büyük, farkındasınız ama, bu iyi bir şey, yâni tedâvisi var ve ilâcı çok çalışmak.

Alellâde düşünmeyi kasdetmiyorum, meselâ "hayâl" kurmayı kasdetmiyorum. Verilen verileri toparlayıp istenilene varma biçiminde kurallı ve sistemli düşünmek...

Şimdilik bu kadar.:)
    Honore bunu beğendi.

Sayfayı Paylaş